Uncategorized

Стетоскоп – як користуватися

Стетоскоп – як користуватися

У наш час медицина досить розвинена і продовжує крокувати вперед. Існує безліч методів досліджень, які допомагають лікарям у постановці діагнозу. Одним з них є інструментальний. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке стетоскоп, як користуватися цим медичним інструментом?

Що таке стетоскоп?

Стетоскоп – це інструмент, який дозволяє прослухати серце, легені, звуки кишківника, а також використовується при вимірі артеріального тиску. Як користуватись стетоскопом, студенти вивчають ще у медичному університеті. Однак без регулярної практики можна легко розучитися чути, розпізнавати звуки та шуми.

Різновидів інструментів сьогодні багато:

 • з одинарною головкою;
 • з подвійною головкою;
 • педіатричний;
 • кардіологічний;
 • неонатальний (для новонароджених);
 • акушерський;
 • стетоскоп Раппапорт.

Розберемо один із найпопулярніших варіантів: стетоскоп Раппапорта, як користуватися? Він є універсальним і найпоширенішим у медичній практиці. Призначений для аускультації як дітей, і дорослих.

Спочатку потрібно перевірити стетоскоп на справність. Це дуже важливо! Несправний прилад, може призвести до постановки неправильного діагнозу, що надалі загрожує некоректним лікуванням.

Перевірте вушні наконечники. Важливо, щоб вони правильно розташовувалися і добре вам підходили. Вони повинні щільно прилягати до вуха, але не тиснути.

Виберіть потрібну головку стетоскопа. Залежно від того, кого, і що вам належить прослуховувати.

Як правильно користуватися стетоскопом:

 • При вислуховуванні черевних звуків пацієнт знаходиться в лежачому положенні, з оголеним животом, для кращої чутності. Аускультуйте черевну порожнину, умовно поділіть її на чотири частини, прослуховуючи кожну область живота. Потрібно відзначити, що іноді вдаються і до аускультації шлунка, при захворюваннях ШКТ.
 • При вимірюванні артеріального тиску оберніть манжетку для вимірювання тиску навколо руки над ліктем. Діафрагма стетоскопа повинна бути розташована трохи нижче краю манжетки і щільно прилягати до плечової артерії. Далі, надуємо манжетку до 180 мм ртутного стовпа, і потихеньку випускаємо повітря. Перший звук, який ви почуєте, це систолічний тиск, другий діастолічний. Далі повністю випускаємо повітря, і знімаємо манжетку.

Як бачимо, стетоскоп – універсальний прилад, який використовується у постановці багатьох діагнозів. Дотримуйтесь цих простих правил інструкції “Стетофонендоскоп як користуватися” і пам’ятайте, що не менш важливим є вміння чути органи та розуміти, як їх діагностувати.

Для домашнього використання вам не обов’язково купувати найдорожчий прилад, достатньо буде вибрати із середньої цінової категорії.

Дороге приладдя, яке вловлює найменші звуки, потрібне лікарям. Для виміру артеріального тиску будинку підходять бюджетні варіанти.

Розбираємось із фонендоскопом

Як користуватися фонендоскопом? Принцип роботи з цим інструментом буде таким самим, як і зі стетоскопом. Тільки він уловлює високочастотні звуки. Тому лікарі його використовують для аускультації серця та легень.

Фонендоскоп, як слухати:

 • Для того щоб прослухати серце, пацієнта необхідно укласти на рівне ліжко. Людина не повинна розмовляти, робити різких рухів, навпаки – становище максимально розслаблене. Це важливо. Слухати наступним чином: головку інструменту розмістити в лівій верхній частині грудей в області 4-6 ребер.
 • Спокійне дихання носом та повна тиша допоможуть швидше почути орган. Серце потрібно слухати мінімум 1 хвилину, при цьому рахуйте кількість ударів. Також кардіологи прослуховують великі судини.
 • Для аускультації легень людину треба посадити. Сидіти потрібно рівно, руки покласти на коліна. Вдихи рівномірні, глибокі, носом. Прослуховуйте легені у верхній та нижній частках, а також з лицьового боку та з боку спини. При прослуховуванні ми маємо визначити, який тип дихання у пацієнта, чи є сторонні шуми, свисти.

Як бачите всі правила, положення пацієнта, порядок дій, ідентичні до стетоскопа.

Стетоскоп 747XPRG MDF Acoustica, колір чорний (11)
Ціна: 1790,00 грн.