Uncategorized

Правила носіння медичного одягу

У світі медицина займає дуже важливе місце. Пропоную сьогодні розібратися у питанні: “Вимоги до одягу медичного персоналу”. Медики на даний момент мають величезну різноманітність різноманітного професійного одягу. Але чи замислювалися ви колись про правила її носіння?

Крім халатів, ми можемо бачити на лікарях та медсестрах костюми, блузи, сукні, сарафани та навіть спідниці. Вони бувають не лише різного дизайну, а й класифікуються за призначенням:

  • для медперсоналу за умов поліклініки;
  • спеціальна форма для лікарів швидкої допомоги;
  • для співробітників інфекційних відділень та моргів;
  • щодо операцій.
  • Кожен вид форми має свої особливості. Наразі ми розберемо правила носіння медичного одягу.

Які ж вимоги щодо одягу медичного персоналу?

Оскільки ми поділили медодяг на групи, розглянемо докладніше їх особливості та відмінності.

Для роботи в умовах поліклініки підійдуть як халати, так і костюми. Головне тут — це зручність та чистота.

Для лікарів швидкої допомоги потрібна спеціальна форма. Вона повинна бути зручною, практичною, з великими кишенями, водонепроникною, щоб відштовхувати кров та інші рідини. Важливо й те, щоб спецкостюм був помітним, привертав увагу людей. Форма повинна мати хорошу зносостійкість, так як часто стирається і піддається очищенню. Але і звичайно ж, не варто забувати про естетичність, адже медичний працівник завжди повинен виглядати презентабельно.

Працівники інфекційних відділень і моргів, як ніхто, схильні до ризику інфікування, тому спецодяг повинен максимально захищати їх. Використовуються засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), такі як:

  • фартухи;
  • комбінезони;
  • рукавички;
  • захисні окуляри;
  • маски та респіратори;
  • шапочки.

Зовнішній вигляд лікаря – вимоги в операційному блоці не відрізняються від стандартних. Поверх одягу, обов’язково одягається одноразова стерильна форма. Це може бути халат, або ж окремо штани та блуза. Також обов’язкові: маска, шапочка, під якою заховано волосся, глибоко одягнені рукавички, бахили. В умовах операційної максимально дотримується чистота та стерильність.

Окремо можна поговорити про зовнішній вигляд лікаря

Коли ми звертаємося за допомогою, нам цікаві зовнішній вигляд лікаря та професіоналізм. Навряд чи хтось захоче довірити своє здоров’я людині у неохайній, брудній формі, з неакуратними руками, волоссям.

Багато наукових досліджень довели, що охайний зовнішній вигляд лікаря значно вплинув на настрій пацієнта, а надалі на одужання. Халат потрібно застібати на всі гудзики, він повинен бути довшим за одяг. Форма має бути чистою, без плям крові, сечі та інших рідин. Волосся акуратно покладене, руки чисті, з короткими нігтями.

І важливо, щоб від лікаря не виходило різких запахів (духів, сигарет тощо).

Загальні правила носіння медичного одягу

Після приходу на роботу, медпрацівник обов’язково змінює одяг і надягає чистий халат (костюм), шапочку, спеціальне взуття.

Для робочої форми є окрема шафка. Спецформа обов’язково має бути випрасована, одяг під нею з натуральних тканин, оскільки інші матеріали сприяють розвитку мікроорганізмів та внутрішньолікарняної інфекції.

Інші вимоги:

  • Форма медпрацівників не має бути надмірно яскравих кольорів.
  • Взуття з матеріалів, які легко піддаються дезінфекції та чищенню.
  • Шапочка приховує волосся.

Слід пам’ятати, що кожен день працівник надягає прогладжений халат. Це робиться не тільки для охайного зовнішнього вигляду, але й для знищення мікробів.

Дотримуючись усіх пунктів носіння медичного одягу, ваша робота не надасть вам жодних проблем та незручностей. Пам’ятайте ці правила, і будьте здорові.