Uncategorized

Як правильно скласти медичний халат, щоб не пом’явся

У медичного персоналу сьогодні різноманітний вибір профільної форми: костюми, спідниці, блузи, сарафани, різних кольорів та крою. Попри все, асоціюватися в умах простих людей лікар чи медсестра будуть, як “люди у білих халатах”. Давайте розберемося, як скласти халат, щоб він не пом’явся. Чому це найпопулярніший варіант медичного одягу?

Що ж таке медичний халат і для чого він потрібний

Медичний халат – це професійний одяг лікарів, медсестер, студентів медичних вузів, коледжів. Він створює бар’єр, захищає від різних бактерій, мікроорганізмів, крові та інших біологічних рідин. А ще виділяє медпрацівника на фоні пацієнтів.

Одяг з бавовни вважається натуральним і добре пропускає повітря, тому чудово підходить для медичної форми. Текстиль не пропускає агресивних рідин. Але є й мінус — швидко мнеться, погано гладиться.

Синтетичні халати дешевші. Вони погано пропускають повітря, можуть викликати алергію. Тканина руйнується від реактивів, але майже не знеться.

Зараз з’явилося багато сумішових тканин, таких як:

  • Тисе (тканина з бавовни та поліефіру. Добре відштовхує вологу, зносостійка).
  • Твіл (гладка тканина. 65% ниток з поліестеру і 35% ниток з бавовни. Щільна, добре пропускає повітря, відштовхує рідини).

Інструкція з прасування та складання медодягу

Як скласти мед халат? Зробити це дуже просто, але для початку його потрібно погладити. Відомо, що виріб з бавовни найважче піддається прасуванні і швидко мнеться. Але і з цим можна впоратися. Слід пам’ятати, що халат потрібно гладити трохи мокрим, так буде швидше і якісніше.

Якщо виріб висох, його можна трохи збризкати водою. Розкладіть на дошці для прасування так, щоб було зручно. Першим, що потрібно прогладити – дрібні деталі (комір, манжети, окантовки, кишені, пояс).

Якщо є якісь делікатні візерунки — їх прасувати лише через марлю. Рукави варто розташувати на дошці так, щоб шов звисав з неї, якщо немає спеціальної підставки.

Далі акуратно обробляємо праскою спинку халата. В останню чергу гладимо перед, де пришиті гудзики. Обережно прогладжуємо між ними кінчиком праски, щоб не зачепити. Після закінчення, подивіться на виконану роботу, чи все якісно пропрасовано, чи немає плям від праски. Повісьте його на вішалку і дайте охолонути.

Як правильно скласти халат, щоб він не пом’явся?

Лікар або медсестра, що поважає себе, ніколи не дозволять собі ходити в пом’ятому халаті. Це неетично, негарно. Одяг лікаря – його обличчя, тому він повинен завжди бути в ідеальному стані: без складок і пом’ятостей. Потрібно знати, як скласти халат.

В інтернеті повно способів та лайфхаків. Деякі їх не зовсім зручні. В результаті складений виріб буде пом’ятим та неохайним. Багато рекомендацій написано надто хитромудро. Загалом, як правильно складати медичний халат – читайте далі та дізнаєтесь.

Як складати халат медичний – найкращі способи

Перший спосіб називається халат на підкладці: вам знадобиться цупкий папір, картон, книга.

Застебніть виріб, покладіть передньою стороною донизу, а зверху, на область спини, свою підкладку. Складіть рукави, акуратно розправте заломи та складки.

Далі потрібно скласти виріб з правого краю підкладки і повторити дію з лівого боку. Поділ загнути до плечових швів, стільки, скільки потрібно.

Найлегший спосіб, як згорнути медичний халат.

Складати його так, щоб плечові шви стикалися, скласти рукави між собою. Далі, добре скручуємо виріб у рулон.

  1. Ще один спосіб, як скласти медичний халат.Потрібно надіти рукави, вивернути виріб. Далі засунути рукав у рукав, з’єднати поділ. Поправте комір, скрутіть валиком, або складіть удвічі. Перш ніж покласти халат у сумку, запакуйте його в індивідуальний пакет.

Кожен пацієнт хоче бачити лікаря охайним, доглянутим – це незамінний шлях до довіри. Тому тримайте таку важливу частину гардеробу медпрацівника у гідному вигляді. І звичайно ж, не полінуйтеся, і навчитеся правильно складати медичний одяг – це вам обов’язково знадобиться.