Uncategorized

Види медичного одягу

Поет Роман Ріттер писав про медпрацівників так: “Ангели у білих халатах на варті здоров’я людей. Вони наші життя рятують і роблять світ трохи добрішим”. Але ж працівники медицини носять не лише халати в наш час. Давайте детальніше розглянемо види медичного одягу, їх особливості.

Отже, спочатку всі комплекти робочого спецодягу для медиків ділять на моделі для:

  • лікарів;
  • молодшого персоналу;
  • студентів.

Вони мають свої особливості та відмінності. Будь-який комплект обов’язково повинен забезпечувати зручність експлуатації. Такий одяг практичний, стійкий до розривів, проколів. Вона має пропускати повітря, забезпечувати свободу рухів. Звичайно ж, у 2021 році не менш важливо, щоб робоча форма була ще й красивою, сиділа по фігурі людини.

Цікавий факт: до середини 20 століття лікар у чистому одязі вважався невміхою. Халатів тоді не носили, тільки фартухи та нарукавники. А от, якщо лікар носив на роботі забруднений кров’ю одяг — відразу видно, лікар при ділі.

Особливість медичного одягу в тому, що він знайшов широке застосування за стінами поліклінік та лікарень. Її використовують працівники лабораторій, столових дитсадків та шкіл, косметологи. Та й взагалі, скрізь, де є особливі вимоги до стерильності приміщення, використовують халати та костюми.

Медичний одяг — основні категорії

Класифікувати медичну форму можна за багатьма критеріями: для кого відшитий, який фасон, яке призначення. Є ціла низка державних стандартів, яким вона має відповідати. У нормативах описані допустимі матеріали та види застібок, довжина, якісні та експлуатаційні характеристики. Якщо класифікувати форму медиків за призначенням, можна виділити такі види медичного одягу:

  • для фахівців, які ведуть прийом пацієнтів;
  • призначена для операційного персоналу;
  • комплекти для працівників швидкої допомоги;
  • для працівників моргів та інфекційних відділень.

Білий халат – це вічна класика. Напевно, у 90% людей лікар асоціюється з цим атрибутом. Сьогодні спецодяг для медиків відшивають із кольорових тканин. Допускаються навіть вставки та аплікації.

Наприклад, в операційних сьогодні не використовують білі костюми. Вони відбивають світло від ламп, і хірург не бачить, що робить. Для оперблока прийнято носити сині, зелені, блакитні та інші відтінки. Також дуже важливо, щоб матеріал мав вологовідштовхувальні властивості і не вбирав кров.

Патологоанатомам та інфекціоністам потрібний більш міцний медичний одяг. Для них відшивають комплекти із міцної, щільної тканини. Матеріали не вбирають людські рідини. А ось для працівників швидкої допомоги відшивають багатофункціональні спецкостюми. У таких комплектах передбачено велику кількість кишень, вони дуже зручні та виглядають яскраво.

Основні різновиди одягу для медичних працівників

Поговоримо про фасони, сьогодні є такі види медичного одягу. Сьогодні є моделі, відшиті спеціально для чоловіків, жінок та унісекс. До основних фасонів відносять:

  • Халат – або плаття, на відміну від банного застібається на гудзики або блискавку, а не на запах. Надягають поверх звичайного одягу. Є вироби укорочені та стандартної довжини.
  • Медичний костюм – топ + штани та сорочка + штани. Зручні, не сковують рухи, виглядають естетично. Штани на резинці, вільного крою. Тому їх легко вдягнути.
  • Жіноча медична спідниця.
  • Комбінезони – це засоби індивідуального захисту з нетканих матеріалів (спанбонд, смм та інші) для роботи в особливо небезпечних умовах.

Що ще варто враховувати? Модифікації, звичайно. Це всілякі кишені, застібки, вставки ламінату, армовані шви та інші прийоми покращити уніформу медпрацівникам.

На цьому не все є ще: головні убори для медиків, екрани, маски, взуття, бахіли, рукавички.

Інші різновиди спецодягу:

  • стерильна/нестерильна;
  • одноразова/багаторазова.

Загалом, як бачите видів та підвидів медичного одягу дуже багато. Усі костюми необхідні та незамінні. На щастя на ринку вибір також величезний і підібрати оптимальний комплект не складе труднощів. Головне, вибирайте надійних виробників та простежте, щоб вироби відповідали нормам та стандартам (ГОСТ, ДСТУ, ISO та ін.).