Uncategorized

Як правильно гладити медичний халат

Як правильно прасувати медичний халат

Медичний одяг на відміну від повсякденного, обов’язково потребує прасування. Висока температура не тільки прибере пом’ятість, а й уб’є мікроорганізми, зробивши халат максимально стерильним. Як прасувати халат? Є певні рекомендації, які дозволять заощадити час та сили. Використовуючи їх, ви підготуєте спецодяг за кілька хвилин.

Глажка є обов’язковим етапом у дезінфекції та підготовці робочого одягу до носіння. Якщо у співробітника буде неохайний вигляд, йому загрожує догана! Тому важливо навчитися робити це швидко та якісно. Сьогодні поговоримо про халат.

Що знадобиться для прасування?

Отже, перш ніж розписувати докладно, як гладити медичний халат, давайте позначимо, що необхідно мати під рукою. Природно це праска, прасувальна дошка та пульверизатор. У лікарнях завжди є все потрібне. Часто для прасування передбачено окреме приміщення. Це можна зробити у сестринській палаті. Кожен співробітник перед тим, як вийти до пацієнтів, повинен привести робочу форму до належного вигляду.

Основні правила та нюанси

Перше, що потрібно зробити, підготуйте халат (вивернути на виворітний бік), розкладіть на дошці і нагрійте праску до правильної температури. Оскільки одяг для медперсоналу відшивають з бавовни (допускається незначний % синтетичних волокон), то оптимальний температурний режим 150-200 градусів (режим 2). Зачекати потрібно кілька хвилин, сучасна техніка швидко нагрівається.

Коли праска нагрілася, переходьте до другого етапу – до прасування. Як прасувати медичний халат? Все вийде, адже в ньому немає дрібних деталей декору, він пошитий із простих елементів, крій примітивний, робота не складна.

Збризкайте водою з пульверизатора, якщо немає функції відпарювання на прасці та приступайте. Поступальними рухами, добре притискаючи праску до поверхні тканини на однаковій швидкості гладимо “вперед-назад”. Не відривайте праску, ковзайте ним, не залишайте просвітів. Спочатку великі елементи, а потім манжети, область навколо гудзиків чи блискавки та комір.

Рукава – що з ними робити, якщо на дошці немає спеціальної підставки? Розкладіть їх і не поспішайте. Якщо поспішати, можуть з’явитися стрілки та заломи. А це псує зовнішній естетичний вигляд.

У районі застібок прогладжуйте кінчиком праски, ретельно пройдіться в місцях швів. Головне не поспішати та не порушувати температурний режим. Це стосується виробів із білої тканини.

Слід запам’ятати, що бічні шви прогладжують у напрямку “назад”, спинні – у напрямку один від одного. Грудні навпаки, у напрямку один до одного. Плечові шви, гладимо орієнтуючись на горловину.

Сьогодні все частіше на медпрацівниках можна побачити кольоровий одяг. Як правильно гладити халат із кольорової тканини? Щоб на виробі не з’явилося дефектів, а колір зберіг свою яскравість та насиченість потрібно:

  • Прати спецодяг суворо, як зазначено на етикетці.
  • Перед тим, як приступити до роботи, підкладіть під праску вологу тканину або марлю.
  • Вироби з візерунками, аплікаціями гладять тільки з виворітного боку.
  • Хитрощі та лайфхаки для прасування

Як правильно гладити медичний халат, використовуючи маленькі хитрощі? Кожен знає, що вологі речі прасувати легше, і одяг медпрацівника не виняток. Тому не пересушуйте її, особливо якщо робите це під відкритим сонцем. Прибирати з сушарки або мотузки для білизни краще ще злегка вологий одяг.

Після прасування рекомендовано повісити халат на плічка, і дати йому охолонути, так він збереже охайний вигляд довше. Халат, потрібно гладити не тільки після прання, а щодня, наприкінці робочого дня, щоб позбавитися мікробів.